Kadir Çimenyemez

Benim Gibi Yaşayın Pişman Olmayın

Benim Gibi Yaşayın Pişman Olmayın

Benim Gibi Yaşayın Pişman Olmayın

Merhaba, ben Kadir ÇİMENYEMEZ. Benim gibi yaşayın, pişman olmayın dedim. Çünkü en iyi yaşam biçimi benim olduğunu düşünüyorum ki, bence siz de bu yaşamı beğeneceksiniz. Çünkü ne kötülük var, ne kısıtlama, ne de korkulacak bir şey. Çünkü bu yaşam biçimi, benim yaşam biçimim.

Hayatı yaşarken şunu sakın unutmayın. Dünya yüce Allah (c.c) tarafından bize verilen bir ikramdır ve biz bu ikramı en güzel şekilde kullanmalıyız. Tabi böyle dedim diye hemen ” Hayat kısa, hemen zina yapayım, kumar oynayayım, kötülük yapayım, herkese küfür edip, dalga geçeyim.”

düşüncesine kapılmayın. Kısacası topluma ve kendinize zarar verecek kötü şeyler yapmayın. Boşuna kendinizi sıkmayın, agresif olmayın, strese girmeyin. Çünkü her şey gelip geçicidir. Her şeyi zamana bırakın. Zaman en iyi çözümdür. Biri küfür mü etti? Teşekkür edin geçin. Bilin ki kötü söz sahibine aittir. Atalarımızın da dediği gibi; ” Köpekle köpek olmayın. ”.

Diyelim ki çok sinirlisiniz. Onun da çaresi var. Çekilin köşeye takın kulaklığınızı ve en çok sevdiğiniz sakin bir şarkıyı dinleyin. Ve yahut kendinizi dinleyin ama benden tavsiye olarak alttaki parçaları dinleyebilirsiniz.


Umarım Bu 2 Parçayı’da Beğenirsiniz.

Öz Güveninizi Devamlı Yüksek Tutun. Korkmayın, ben bunu yaparım demeyin. Ben bunu yapacağım diyin. Emin olun bunu dedikten sonra siz o işi en iyi şekilde yapacaksınız. Korkmak kendinizi sınırlamak, kısıtlamak demektir. Yeni bir şeyler öğrenmekten asla kaçınmayın. Unutmayın “İnsan Denedikçe, Yaptıkça Öğrenir. Bilmemek Ayıp Değildir.”.

İş Hayatı

İş Hayatı

İş hayatınızda asla sevmediğiniz bir meslekle uğraşmayın. Tamam ekonomimiz kötü. Ama ,elinizden geldiğince ,sevdiğiniz mesleği yapın. Bu sizi daha mutlu yapacak ve iş hayatınızda sizi başarıya taşıyacaktır. Sakın işinizde rekabet etmeyin. Rekabet sizi köreltecek ve işinizi kötüleştirecektir. Bu da sizin çevrenizde kayıplara sebep olacaktır.

Okul Hayatı Ve Bölüm Seçimi

Okul Hayatı Ve Bölüm Seçimi

Okulunuzdaki arkadaşlarınızla bağlantınızı sıkı tutun. Birbirinize hep yardımlar edin ve elinizden geldiğince öğrenmeye çalışın. Lisede istediğiniz, sevdiğiniz ve ileride sıkıntı çekmeyeceğiniz bir bölüm seçin. İleride pişman olmayın. Sevmediğiniz bir bölüme girerseniz başarı ve öğrenme seviyeniz düşecektir. Bu da sizdeki öğrenme isteğini köreltecektir.

Sınavlar

Sınavlar

Sınavlara çalışın fakat aşırı değil. Eğer sınavlara aşırı çalışırsanız hiçbir şey öğrenemezsiniz. Sınavlara ölecekmişsiniz gibi bakmayın. O basit bir sınav en fazla kalırsınız, ölmezsiniz. Yüksek alacağım diye patlamaktansa. Az çalışın geçin. Sınavlara çalışırken genellikle sözsüz müzikler dinleyin ki kafanız karışmasın. Sınava girerken heyecan yapmayın. Çünkü bu çok gereksiz sadece sizin başarınızı düşürür. “O basit bir sınav, ben yaparım.” bitti. Cevaplarken mantığınızı daima kullanın. Mantık en önemli şeydir.

Yardım Etmek Ve Birlik Olmak

Yardım Etmek Ve Birlik Olmak

İnsanlara yardım etmekten hiç kaçınmayın, kötüde olsa iyide olsa hep yardım edin. Çünkü onun yaptığı kötülükler ona Cenab-ı hak tarafından sorulacaktır. Biri kötü diye siz de kendinizi bozmayın. Her zaman edebinizle takılın saygınızı bozmayın. Başta dediğim gibi hayat bize yüce Allah tarafından bize verilen bir ikram. Biz bu ikramı kötülük yaparak saygımızı bozarak geçirirsek, diğer tarafta bize hesap sorulduğunda ne cevap vereceğiz? Ne başkasının ne de bizim başkalarının rahatını düzenini bozmaya hakkımız yoktur. “Toplum, birbirine saygılı olduğu ve birbirine, sımsıkı kilitlendiği zaman toplumdur.“. Unutmayın eğer biz birbirimizi desteklemezsek en ufak darbede yıkılırız, darmaduman oluruz…

Hep Gülün

Hep Gülün

Hep gülün, gülmek dünyadaki en güzel şeydir. Hayata hep sıcacık gülümseyerek bakın. Üzülmeyin, üzülmek gereksizdir. Çünkü biz hayata üzülmek için gelmedik. Yüce Allah’ın bize ikram ettiği şu güzel hayatı dolu dolu, neşeli bir şekilde geçirin. Hayata hep pozitif bakın.

Gelelim Yemeğe Ve Paylaşmaya

Gelelim Yemeğe Ve Paylaşmaya

Hani dedik ya hayat bize verilen bir ikramdır diye. Bu ikramı en iyi şekilde değerlendirmek derken, tabi ki her şeye saldırmak yemek de değildir. Doyacağımız kadar yemeliyiz. Hatta yerken başkalarını da düşünmeliyiz. Aç gözlü olmamalıyız. Baktık çok yemek var başkalarına da ikram etmeliyiz. Eğer aç gözlü olursak her şeyi hızlı tüketir ve israf edersek sonu iyi olmaz. Yerken diğerlerini de düşünmeli onları da davet etmeliyiz….

Zararlı Maddelerden Uzak Durmalıyız

Zararlı Maddelerden Uzak Durmalıyız

Sigara, alkol, uyuşturucu gibi maddelerden uzak durmalıyız. Bilin ki onlar sadece size zarar vermiyor, etrafta yaşayanlara ve ülke ekonomisine de zarar vermektedir. Düşünün şmdi siz o sigarayı içiyorsunuz, etrafta geçen biri o sigaranın dumanından etkilenmektedir. Buna pasif içicilik denmektedir. Yani sizin yüzünüzden birinin sağlığı gidebiliyor. Sadece bu kadarla değil ileride çocuğunuz olursa, bu maddeler yüzünden ciddi sağlık problemleri çıkabiliyor. Şöyle düşünelim ileride evlendiniz ve bir çocuğunuz oldu, ama sizin yüzünüzden kalıtsal bir hastalık belirtisi bulundu nasıl hesap vereceksiniz.” Keyfine içtim ondan oldu.” mu diyeceksiniz ?Hadi bunu geçtik peki siz o maddeleri kullandınız. Ömrünüz eksilecek sağlığınız gidecek. Peki torunlarınızı nasıl göreceksiniz ? Lütfen sigara, alkol, uyuşturucu gibi maddelerden uzak durun. “Hayatınızı Ve Hayatları Karartmayın“.
 
Bu yazıda kısacası şunları demek istedim.

 • Hayatı en güzel şekilde değerlendirin.
 • Zamanınızı iyi kullanın.
 • Kötü maddelerden uzak durun.
 • Yardım etmekten hiç vazgeçmeyin.
 • Sinirden, stresten uzak durun.
 • İstediğinizi yiyin fakat aç gözlülük yapmayın.
 • İş hayatınızda sevdiğiniz mesleği yapın. Rekabetten uzak durun.
 • Vefalı ve merhametli olun.
 • Eliniz açık olsun.
 • Dostluğunuzu, sevginizi yüksek tutun.
 • Güvenilecek insan olun.
 • Okulda sevdiğiniz bir bölümü seçin.
 • Sınavları gözünüzde büyütmeyin. Aksine o basit bir sınav.
 • Sınavda heyecanlanmayın bu sizin başarınızı düşürecektir.
 • Mantığınızı kullanın.
 • Hep gülün, hayata hep pozitif bakın.
 
Bu yazı tamamen bana aittir ve kendi yaşam biçimimi konu aldım. Umarım yazımı beğenmişsinizdir. Lütfen yazım hakkında alta yorum yaparsanız ve paylaşırsanız çok sevinirim. Kendinize çok çok iyi bakın. Umarım her şey dilediğinizce olur iyi günler efendim.