Kadir Çimenyemez

Webmaster Nedir? Neler Yapar? Webservant Nedir?

Webmaster Nedir? Neler Yapar? Webservant Nedir?

Webmaster Nedir?

Webmaster yada diğer adıyla SEO (Search Engine Optimizer) Siteyi yöneten, siteyi kullanıcılara sevdiren ve arama motorlarının dostu olan kişiye denir. php, asp.net vb. dilleri dışında mysql veritaban dillerinden en az 1 tane bilmek zorundadır. Sitenin teması ve çarpıcılığını korumak zorundadırlar ve aynı zamanda seo işini’de ilgilenmektedir. Tek kişi olmak zorunda değildir. Takım kurarak da bu iş yapılabilir ki bu daha iyi olur çünkü her şeyin tek kişide olması zihinsel anlamda çok yorar ve bir zaman sonra bozulabilir, hatalar yapabilir.

Yaptığı İşler Nelerdir?

Nasıl Olunur?

Kendinize ait blog açarak başlayabilir ve daha sonrasında belli bir yere geldiğinizde ve kendinizi hazır hissettiğinizde projeler oluşturur ve yüksek yerlere adım atarsınız. Webmaster olmak belli bir uğraş, tecrübe ve zihinsel anlamda zeka gerektirir. Siteyi, insanları ve en önemlisi algoritmalar göre dikkatli ve planlı hareket etmek demektir.

Webservant

Hiçbir karşılık istemeden insanlara bir şeyler kazandırmak için gönüllü olarak bu işi yapan insanlar ki onlar bence çok iyi insanlar Allah onları forumlardan, bloglardan eksik etmesin, cenneti nasip etsin bu insanlar sayesinde herkes paraya tapmayan doğru, dürüst insanlardan çok şeyler kazandı. Bu insanlara WebservantDenir.